4 sierpnia 2022

Mały Pomysł Wielka Firma

O biznesie i o życiu

Jak dobierać kinkiety łazienkowe?

Urządzając modną i funkcjonalną łazienkę, warto umieścić w niej kilka źródeł światła. Oprócz głównego oświetlenia sufitowego, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na dodatkowe lampy w strefie z lustrem. Warto pamiętać o tym, że branie kąpieli lub prysznicu może oddziaływać na organizm relaksująco. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest również oświetlenie naścienne, które umożliwia stworzenie wyjątkowego nastroju. W powyższych rolach doskonale sprawdzą się łazienkowe kinkiety. Na co zwrócić uwagę poszukując odpowiednich lamp ściennych do swojej łazienki?

Kinkiety dostosowane do zapotrzebowania

Wśród kinkietów łazienkowych odnaleźć można wiele różnorodnych lamp. Dzięki szerokim możliwościom wyboru bez problemu dopasować można akcesoria odpowiadające zapotrzebowaniu. Kinkiety umieszczane w strefie z lustrem powinny dawać intensywne światło, które ułatwi przeprowadzenie zabiegów higienicznych i kosmetycznych. Dodatkowe źródła światła, które mają ułatwić wyciszenie się i zrelaksowanie, powinny z kolei emitować delikatny, rozproszony blask. Ciekawym rozwiązaniem mogą być tutaj modele z czerwonymi lub fioletowymi szybkami. Jednym z najważniejszych aspektów jest dopasowanie lamp do warunków panujących w łazience. Obudowa kinkietów musi być wykonana z materiałów odpornych na korozję. Należy upewnić się, czy wykorzystane tworzywa, takie jak drewno, zostały odpowiednio zaimpregnowane. Ponadto, w przypadku oświetlenia łazienki zaleca się wybieranie akcesoriów o wodoszczelności na poziomie IP44 lub wyższym.

Lampy dopasowane do wystroju

Wybierając kinkiety łazienkowe warto również zwrócić uwagę na ich dopasowanie do aranżacji pomieszczenia. Wśród dostępnych lamp pojawiają się akcesoria, które bez problemu skomponują się z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. W modnych przestrzeniach w stylu boho i skandynawskim doskonale sprawdzą się modele z elementami z naturalnych tworzyw. Warto umieścić tutaj kinkiety z fragmentami bambusowymi i drewnianymi. W łazienkach minimalistycznych i nowoczesnych doskonale sprawdzi się proste oświetlenie ścienne, które łatwo poddaje się czyszczeniu. Przy lustrze odpowiednio zaprezentują się podłużne lub punktowe kinkiety z białymi i srebrnymi obudowami. W salonie kąpielowym w stylu retro lub glamour warto postawić na ozdobne modele przypominające niewielkie latarnie lub wyposażone w odporne na wilgoć abażury. W pomieszczeniach łazienkowych dobrym wyborem są źródła światła emitujące ciepły blask o białej barwie. Odpowiednio dopasowane kinkiety będą praktyczne i podkreślą charakter pomieszczenia.