4 sierpnia 2022

Mały Pomysł Wielka Firma

O biznesie i o życiu

Czy żaluzje drewniane są wytrzymałe?

Żaluzje drewniane charakteryzują się wyjątkowym designem, który sprawia, że dodają pomieszczeniom luksusu oraz elegancji. Są znacznie bardziej ekskluzywne niż zasłony lub rolety. Do większości wnętrz pasują cieniutkie lamele, które posiadają naturalny odcień drewna.

Wytrzymałość żaluzji drewnianych
Charakteryzują się minimalizmem oraz prostotą wykonania. W przypadku drewnianych żaluzji ważną rolę odgrywa również gra świateł, która jest widoczna po montażu w oknie. Promienie słoneczne przenikają przez lamele w charakterystyczny dla siebie sposób, dzięki czemu w pomieszczeniach powstaje wspaniała aura. Takie rozwiązanie sprawia, że we wnętrzu panuje niepowtarzalny klimat. Drewno jest również bardzo trwałym materiałem, a działanie promieni słonecznych nie wpływa negatywnie na jego kolor. To sprawia, że nawet przez długi czas rolety wyglądają świeżo i są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, żeby wybierać żaluzje drewniane od sprawdzonych firm i producentów. Wybierając wysokiej jakości modele można spodziewać się ich długiej żywotności i tego, że będą służyć przez wiele lat. Są one również bardzo funkcjonalne i mają wiele zastosowań. Mechanizm jest niezwykle prosty w obsłudze, a natężenie światła, które wpada do wnętrza może być regulowane. Żaluzje można opuszczać i podnosić na wybraną wysokość. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że pojedyncze lamele mogą być przesuwane pod określonym kątem. Jest to charakterystyczna cecha żaluzji drewnianych, która odróżnia je od klasycznych rolet, które poruszają się tylko góra-dół.

Montaż żaluzji
Ważną zaletą jest także ich uniwersalność, która powoduje, że mogą być zastosowane w wielu sytuacjach. Żaluzje drewniane pasują do większości aranżacji i dlatego doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Drewniane meble oraz parkiet świetnie pasują do drewnianych lameli. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku paneli podłogowych. Żaluzje w białym kolorze będą dobrze komponować się z jasną aranżacją wnętrza. Dodatkowo takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe. Jest to doskonały pomysł na urządzenie małych przestrzeni. Są one oczywiście wykonane z naturalnego surowca, jakim jest drewno. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który dodatkowo ociepla pomieszczenia. Niestety mają bardzo niską odporność na wilgoć i wahania temperatur. Dlatego powinno się ograniczyć do minimum ich kontakt z wodą. Z tego powodu są z reguły montowane we wnętrzach, ponieważ na zewnątrz niestety nie sprawdzają się już tak dobrze.